Muzeul Municipiului Bucuresti- Palatul Sutu gazduieste, în perioada 15 mai- 15 iunie, expozitia  “Bucuresti- Subiectiv prin Obiectiv”, expozitie care include imagini realizate în Bucurestiul actual de 39 de fotografi ai Capitalei.

Imaginile vor fi expuse pe gardul muzeului si surprind viata cotidiana din orasul nostru, pe teme ca Arhitectura, Traficul, Parcuri, Lacuri, diverse locuri din Bucuresti ca Centrul Vechi, Piata Romana sau Calea Victoriei, dar si bucurestenii si “fauna urbana”.

Vernisajul expozitiei va avea loc luni, 18 mai, de la orele 19, la Muzeul Municipiului Bucuresti- Palatul Sutu (Bd. Bratianu nr. 2).

Seria “Bucuresti- Subiectiv prin Obiectiv” este un proiect fotografic demarat de site-ul de stiri B365.ro , în parteneriat cu Asociatia Bucurestiul Meu Drag si cu sprijinul ComunitateFoto.ro si Muzeul Municipiului Bucuresti-Palatul Sutu (www.muzeulbucurestiului.ro), menit sa arate diverse locuri si teme specifice Capitalei, captate în mod subiectiv, prin obiectivul fotografilor din orasul nostru. Expozitia participa la editia a IV-a a Festivalului Fotografiei Europene organizat de Eurofotoart www.eurofotoart.com.

Expun: Adrian Tache ; Alex Mazilu ; Alexandru Corneanu ; Alin Ionita ; Anca Tomoroga ; Andrei Bîrsan ; Cezar Petre Buiumaci ; Ciprian Grigore ; Costin Mesca ; Costin Tocu ; Cristanta Maciuceanu ; Cristi Moise ; Cristian Oprea ; Dan Mihai Balanescu ; Daniela Gherase ; Eli Driu ; Eliza Breajen ; Irina Isacescu ; Lucia Simion ; Melania Dima ; Mihaela Tulea ; Mihai Andries ; Mihai Petre ; Mirela Momanu ; Neculae Juncu ; Nicolae Costandache ; Nicu Buculei ; Octav Dragan ; Radu Iacob ; Radu Patrascu ; Rodica Tuchila ; Serban Vornicu ; Silviu Pal ; Silviu Tanase ; Sorin Panait ; Sorina Tache ; Stefan Tuchila ; Vlad Eftenie ; Vlad Vaivoda

Va invitam sa admirati orasul alaturi de noi!

foto Mihai Petre

img_2156