4-28 octombrie 2024
Artiste: Paula Tudor Cămîrzan, Denisa Popescu, Anamaria Pravicencu.
Curatoare: Suzana Dan
Pe 4 octombrie 2024 la ora 18:00 sunteți invitați la deschiderea primului capitol al expoziției senzoriale „Memories of a forest” în spațiul A5, Str. Amzei nr. 5.
Artistele Paula Tudor Cămărzan, Anamaria Pravicencu, Denisa Popescu și curatoarea Suzana Dan vă invită să auziți, vedeți și pipăiți fragmente din pădurea la care simțim mereu nevoia să ne întoarcem.
Timpul e vizibil în pădure. Are formă, miros, textură, lumină, șoapte, trosnete, voci.
Expoziția cuprinde și o invitație la desen pe toată durata expoziției și sub ghidajul artistelor și artiștilor prieteni în zilele de ateliere.
Program
Memories of a forest Chapter 1
Vineri 4 octombrie ora 1800 vernisaj la NAG @A5, Str. Amzei nr. 5
5 octombrie 18:00 – 22:00
5 octombrie 18.00 – 20:00 atelier de desen în cărbune cu Paula Tudor Cămîrzan & Denisa Popescu
6 octombrie 16:00 – 22:00
6 octombrie 16:00 – 18:00 atelier de desen în cărbune cu Cristina Cociș
Memories of a forest Chapters 2 & 3
7-28 octombrie – vitrina este deschisă non stop
Program de vizitare și desen Joi – Vineri – Sâmbătă – Duminică între 16:00 și 20:00
Ateiere de desen în fiecare sâmbătă de la 16:00 – 18:00*
Sâmbătă 12 octombrie, desen ghidat de Suzana Dan
Sâmbătă 19 octombrie, desen ghidat de Vera Marin
Sâmbătă 26 octombrie, desen ghidat de Mihaela Șchiopu
*Programul atelierelor poate suferi modificări. Vă invităm să urmăriți paginile de Insta @acestloc si Facebook/acestlocnou pentru program și înscrieri.
Expoziția itinerantă Memories of a Forest este rezultatul unui demers de cercetare artistică personală a pădurilor virgine din România.
Expoziția este organizată de Asociația Antistatic în parteneriat cu Asociația Kogayon, co-finanțată de AFCN.
Sponsor Crama de Piatră.
Intrarea la ateliere este liberă în limita locurilor disponibile.



Recent Comments